قرارگاه رسانه‌ای اربعین در مرز مهران افتتاح شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، علی دارابی در این مراسم با اشاره به تلاش همکاران رسانه ملی برای انعکاس همایش اربعین حسینی گفت: علاوه بر افتتاح قرارگاه رسانه‌ای در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه برای نخستین بار نیز قرارگاه رسانه‌ای اربعین در مرز میرجاوه راه‌اندازی شد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت:  بیش از ٧ نفر از برنامه سازان انعکاس شور و شعور همایش اربعین حسینی را از 150 شبکه استانی، ملی و بین المللی منعکس خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور مستمر و برنامه‌سازان از امروز تا یک هفته پس از اربعین افزود: قرارگاه فضای مجازی هم در پایانه‌های مرزی فعال شده و اخبار اربعین را در شبکه‌های اجتماعی منعکس می‌کنند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما، تأکید کرد: با افتتاح قرارگاه رسانه‌ای اربعین و حضور فعال رسانه‌ای علاوه بر اطلاع رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع)، با تولید و پخش برنامه‌های مختلف مردم هر روز بصورت زنده در جریان حال و هوای زوار در مرزهای بین‌المللی و بزرگترین راهپیمایی شیعیان جهان قرار می‌گیرند.

دارابی با اشاره به رونمایی از ٣٥ مستند کوتاه و بلند با موضوع پیاده‌روی اربعین که سال گذشته توسط شبکه‌های استانی صدا و سیما تولید شده بود تصریح کرد: امسال نیز برنامه‌سازان شبکه های استانی در قالب گروه‌های مختلف خبری و مستند آثاری را تولید و اماده پخش خواهند کرد.

مدیر کل صداو سیمای مرکز ایلام نیز در مراسم آغاز عملیات رسانه‌ای اربعین در مرز بین‌المللی مهران گفت: با افتتاح استودیوهای صدا، سیما و خبر، معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه استانی مرکز ایلام از امروز بیست و دوم مهرماه تا یک هفته پس از مراسم اربعین، شور و شعور زائران اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین حضور مسئولین کشوری و لشکری به مرز مهران را بصورت زنده به تمام جهانیان منعکس خواهند کرد.

مدیرکل صدا و سیمای ایلام افزود: 113 کیلومترفیبرنورى از مرکز در ایلام تا مهران وبسیج بیش از 130 نفر از همکاران در قرارگاه رسانه‌اى مهران نشانه‌اى از عزم و تلاش همکارانم در صدا و سیمای ایلام است.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز با تقدیر از خدمات شبکه‌های استانی صدا و سیما به خصوص قرارگاه‌های رسانه ملی در انعکاس همایش بزرگ اربعین گفت: امسال نیز صدا و سیما در کنار پلیس تلاش می‌کند تا با اطلاع‌رسانی دقیق از مرزهای کشور مردم را در جریان آخرین خبرها قرار دهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *