سیل ویرانگر در رامسر به روایت دوربین

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و با آغاز بارش سیل‌آسای پاییزی رفت و آمد و حتی زندگی بسیاری از افراد در مازندران با اختلال روبه‌رو شد اما با تلاش نیروهای امدادی بسیاری از شهرها به وضعیت عادی خود بازگشتند اما سیل و طغیان در غرب استان به ویژه رامسر همچنان ادامه دارد و سبب بروز خسارت‌هایی نظیر ویرانی پل و منازل مسکونی مردم شده است.

آنچه که بیش از هر چیز حائز اهمیت است مدیریت برای پیشگیری از بحران بوده که بر اساس اتفاقات رخ داده متاسفانه در غرب استان به درستی صورت نگرفته و زندگی مردم را با چالش روبه‌رو کرده است که انتظار می‌رفت بهتر از این عمل می‌شد تا شاهد اتفاقاتی از این دست در مازندران نباشیم.

پیشگیری بهتر از درمان است

یکی از شهروندان مازندرانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: بارندگی امروز این رحمت خداوندی در سطح استان و به ویژه شهرستان رامسر با توجه به اینکه در نوع خود بی‌نظیر بود از شدت خاصی برخوردار بوده که می‌توان آن را پیش درآمدی بر فصل زمستان که فصل بارندگی است دانست.

وی افزود: در واقع این بارش یک زنگ هشداری برای شهر و مسئولان شهری بوده است. این شهروند ادامه دهد: علی‌رغم پیش‌بینی سازمان هواشناسی و بیان جزئیات و چگونگی و شدت بارندگی و هشدارهای پیاپی در سایت‌های خبری و فضای مجازی، متاسفانه چیزی که به عنوان سوال مطرح می‌باشد آن است که چرا شهرداری نسبت به برطرف کردن معایب معابر و برطرف کردن عوامل حادثه‌ساز و آسیب‌زا اقدام نکرده است. 

این شهروند رامسری گفت: متاسفانه چیزی که امروز مشهود بوده آب‌گرفتگی معابر اصلی و فرعی است هر چند که عوامل اعم از شهرداری و نهادهای خدمات‌رسان در پای کار حاضر بودند اما بهتر آن است تا به این بهانه ضعف‌های شهری و غیره در اسرع وقت شناسایی تا نسبت به برطرف کردن آن اقدام شود.

اقداماتی همچون بازسازی و بهسازی جوی‌های سطح شهر، لایروبی نهرهایی که از داخل شهر عبور می‌کنند، درختانی که به‌ نوعی حادثه‌ساز خواهند بود که نمونه این درختچه‌ها در داخل بلوار میرزاکوچک خان وجود داشته و با باد و باران امروز هر لحظه امکان سقوط آن بر روی خودروهای در حال حرکت دور از انتظار نبود و‌ خیابان‌هایی که به دلیل ضعف مهندسی ساخت دچار آب گرفتگی شده و باز هم این خیابان و بلوار میرزاکوچک خان نمونه و مصداق عینی بوده است.

این شهروند با اشاره به اینکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان است تصریح کرد: با توجه به در پیش داشتن فصل زمستان که نمونه‌های از این دست بارندگی را شاهد خواهیم بود بهتر است تا علاج قبل از واقعه را در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

به گزارش تسنیم این بارش، سیل و طغیان مقدمه بارش‌های شدیدتر در زمستان پیش‌رو است و از اکنون باید با تشکیل کارگروه‌های لازم و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در جهت جلوگیری از حوادث و خسارت‌های سنگین‌تر در استان گام برداشته شود.

گزارش از هومن رمضانیان

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *