سالی چند درخت برای تهیه دفترچه‌های بیمه قطع می‌شود

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، علی اصغر قائمی در مراسم افتتاح سامانه حذف دفترچه بیمه سلامت و اپلیکیشن خدمات غیرحضوری بیمه سلامت در کرمان اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت اهداف راهبردی را تعریف کرده که یکی از آن‌ها استقرار سازمان الکترونیک است.

وی افزود: هر درخت قطع شده معادل 617 دفترچه بیمه است و با احتساب جلد و صفحات توضیح، هر درخت قطع شده برابر با 550 دفترچه بیمه است. سالی 22 میلیون دفترچه بیمه در سال ارائه می‌شود و در نتیجه باید سالی 40 هزار درخت برای ارائه دفترچه بیمه قطع شود.

قائمی ادامه داد: در کشور باید سالی بالغ بر 100 هزار قطعه درخت قطع شود تا برای همه سازمان‌های بیمه‌گر دفترچه تولید شود. در نتیجه حذف دفترچه منجر به صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از قطع درختان و از بین رفتن طبیعت خواهد شد.

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در سازمان بیمه سلامت بالغ بر 40 میلیون نفر بیمه شده تحت پوشش وجود دارد که مجموع مراجعات در بستری و سرپایی بالغ بر 200 میلیون بار در سال است و 45 هزار موسسه طرف قرارداد نیز وجود دارد که از سوی همه این موارد، اسنادی برای رسیدگی مالی و غیره تولید و ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *