احتمال لغو قانون برتری با گل زده بیشتر در خانه حریف در رقابت‌های یوفا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که به‌درخواست برخی از اعضای این اتحادیه بازبینی قانون پیروزی به‌لطف گل زده بیشتر در خانه حریف در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

ماسیمیلیانو آلگری و کارلو آنچلوتی، سرمربیان ایتالیایی تیم‌های یوونتوس و ناپولی جزو کسانی بودند که در جلسه‌ صبح امروز (چهارشنبه) سرمربیان باشگاه‌های بزرگ اروپا در مقر یوفا شرکت کردند و خواهان تغییر قانون برتری با گل زده در خانه حریف شدند.

شبکه بی‌بی‌سی اسپورت به‌نقل از جورجو مارکتی، دبیرکل یوفا نوشته است: سرمربیان فکر می‌کنند که قانون گل زده در خانه حریف باید تغییر کند، چون به‌خلاف گذشته دیگر گلزنی در بازی‌های خارج از خانه سخت نیست. آنها بر این باورند که قانون باید مورد بازبینی واقع شود و این کاری است که ما انجام خواهیم داد.

قانون برتری با گل زده بیشتر در خانه حریف برای اولین بار در رقابت‌های جام در جام اروپا در فصل 66-1965 مورد استفاده قرار گرفت تا جایگزین تعیین برنده با استفاده از پرتاب سکه یا تکرار بازی در زمین بی‌طرف ــ در صورت برابر بودن تعداد گل‌های زده و خورده تیم‌ها در مصاف‌های رفت و برگشت‌شان ــ شود.

مارکتی همچنین فاش کرد که توافقاتی صورت گرفت تا کشو‌رهای بیشتری راه لیگ برتر انگلیس و سری A ایتالیا را برای به‌پایان رساندن بازار نقل‌وانتقالات‌شان پیش از آغاز فصل در پیش بگیرند.

وی اظهار داشت: سرمربیان معتقدند که یک پنجره واحد برای نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا باید وجود داشته باشد که قبل از آغاز فصل تعطیل می‌شود. برنامه ما هم این است که زمان آغاز و پایان بازار را یکسان‌سازی کنیم.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *