اردبیل| یک میلیون جوجه یک‌روزه به کشورهای افغانستان و ارمنستان صادر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نوبخت اژدری بعد از ظهر امروز در جلسه تشریح آخرین وضعیت صادرات جوجه یک روزه به کشورهای خارجی در اردبیل اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام یافته در طول یک ماه گذشته یک میلیون جوجه یک‌روزه به کشورهای افغانستان و ارمنستان صادر شده است.

وی با اشاره به این که بیش از 9 میلیون قطعه جوجه یک روزه و 11 میلیون تخم مرغ نطفه‌دار در استان تولید شده است گفت: در ارتباط با تنظیم بازار و ایجاد ثبات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است و تلاش بر توسعه صادرات و افزایش مراودات با کشورهای همسایه است تا بتوانیم در توسعه تولیدات دامی نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود اقدامات مناسبی انجام دهیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: خوشبختانه وضعیت صادرات جوجه یکروزه در استان اردبیل مطلوب ارزیابی می‌شود و تعامل و همکاری مناسبی با کشورهای همسایه وجود دارد که بی‌شک در صورت توجه به این ظرفیتها می‌توان رشد اقتصادی استان را در آینده‌ای نزدیک شاهد بود.

اژدری با اشاره به تولید 44 هزار تن گوشت مرغ و 9 هزار تن تخم مرغ تا پایان امسال نیز بیان کرد: دستیابی به این مهم در آینده‌ای نزدیک دور از انتظار نیست و تلاش و اهتمام ما دستیابی به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که در این زمینه تدوین برنامه‌های لازم و اساسی امری مهم است که باید مورد توجه واقع شود.

وی تصریح کرد: باید افزایش محصولات تولیدی در بخش کشاورزی استان مورد توجه واقع شود تا بتوانیم از این طریق بخش کشاورزی دامی استان را به جایگاه قابل قبول برسانیم و در این زمینه از ظرفیت‌ها و امکانات موجود نهایت استفاده را ببریم که این مسئله در حال حاضر برای ما بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *