بی توجهی 3 روزه به هدررفت آب تهران در اوج کم‎آبی + فیلم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حالی که کلانشهر تهران همچون بسیاری از نقاط کشور، سال وِیژه ای را به لحاظ کمبود منابع آبی که به تبع کاهش بارش ها و تغییر الگوی آن از یک سو و افزایش جمعیت و ادامه روند بدمصرفی از سوی دیگر پشت سر می گذارد، هدررفت آب در برخی موارد و بی توجهی به ضرورت اصلاح سیستم های توزیع آب بر چالش های آبی پایتخت می افزاید.

در تهران حدود 10 تا 11 درصد از آب شربی که به شبکه توزیع آب تزریق می شود قبل از رسیدن به دست مصرف کننده، هدر می رود که عمده این هدررفت واقعی آب، ناشی از فرسودگی خطوط لوله توزیع آب در تهران است. بخشی دیگر از این هدررفت آب، ناشی از بروز حوادث و شکستگی های گاه و بیگاهی است که می تواند ناشی از فرسودگی و یا ناشی از یک حادثه باشد.

در اکثر قریب به اتفاق موارد، متخصصان بخش فنی آب و فاضلاب تهران، با اطلاع از هدررفت آب در بخشی از شهر، در سریع ترین زمان ممکن اقدام به حضور در محل و رفع مشکل می کنند اما در برخی موارد، این حضور به دلایل نامعلومی با ساعت ها و گاهی با روزها تأخیر همراه است.

در میانه شهر تهران، در بخشی از منطقه 6 از روز سه شنبه تا امروز، یعنی سه شبانه روز متوالی، نشت آب در یکی از خیابان ها از سوی اهالی به سامانه 122 اعلام شده و گزارش های مردمی حاکی است که تا این لحظه (ظهر روز جمعه 29 تیرماه) به این موضوع رسیدگی نشده است.

فیلم زیر نشت آب در خیابان میرزای شیرازی تهران را نشان می دهد که بعد از گذشت سه شبانه روز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *