لغو یک آزمون از ترس زلزله

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اشاره به حضور 134 هزار نفر در آزمون های ورود به حرفه مهندسان گفته بود: آزمون های ورود به حرفه مهندسی برای 7 رشته در سراسر کشور به طور همزمان امروز و فردا برگزار می شود. 

حامد مانی‌فر با بیان این‌که تعداد داوطلبان نسبت به دوره قبل 8 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: استان تهران با 26 هزار و  939 نفر بیشترین شرکت کننده را دارد که در 69 حوزه آزمونی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: بیشترین داوطلب در رشته عمران صلاحیت نظارت با 33450 نفر و کمترین شرکت کننده  مربوط به رشته ترافیک با 387 نفر است. بیشترین شرکت کنندگان از میان آقایان با 31520 نفر در رشته عمران صلاحیت نظارت و کمترین شرکت کنندگان با 356نفر مربوط به رشته ترافیک است. همه آزمون ها به استثنای آزمون طراحی معماری که به صورت ترسیمی است، تستی برگزار می شود و شرط قبولی در آزمون ها کسب 50 درصد از نمره در نظر گرفته شده است. 

به گزارش تسنیم،‌ این در حالی است که خبر می‌رسد آزمون ورود به حرفه مهندسان در یاسوج به دلیل زلزله لغو شده است. نکته جالب توجه این‌که هیچ پیش‌بینی برای برگزاری آزمون داوطلبان این شهر در شهری (استانی) دیگر نشده است.

یکی از داوطلبان این آزمون به تسنیم، گفت: شب گذشته در پیامکی به داوطلبان ورود به حرفه مهندسان در یاسوج اعلام کردند که به دلیل احتمال وقوع زلزله آزمون برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد:‌حدود 1400 نفر داوطلب آزمون در بلاتکلیفی به سر می برند و زحمات چندین ماهه آنها بر باد رفته است.

وی بیان کرد:‌ اگر قرار بود آزمون به هر دلیلی در یاسوج برگزار نشود، بایستی شهر دیگری را برای این کار در نظر می‌گرفتند. نه این‌که چند ساعت قبل از آغاز آزمون اعلام کنند، به دلیل احتمال وقوع زلزله آزمون برگزار نمی‌شود.

در پیامک شب گذشته ستاد آزمون ورود به حرفه مهندسان به داوطلبان ارسال شده،  آمده است؛ « اطلاعیه مهم: بدینوسیله به اطلاع داوطلبان محترم آزمون ورود به حرفه مهندسان استان کهگیلویه و بویراحمد می‌‌رساند که بر اساس اعلام اداره کل مدیریت بحران و اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از زلزله احتمالی در آن منطقه برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای 20 و 21 اردیبهشت ماه 97 منحصرا در حوزه امتحانی استان کهگیلویه و بویراحمد (دانشگاه یاسوج) ملغی اعلام گردیده است.»

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *