حراج سکه روزانه شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بانک مرکزی در اطلاعیه ای به بانک کارگشایی اعلام کرد که علی الحساب تا چهارشنبه هفته جاری حراج سکه به صورت روزانه در این بانک انجام شود.

رئیس بانک کارگشایی به خبرنگار ما گفت که این دستور فعلاً برای هفته جاری است و برای هفته بعد تصمیم نهایی متعاقباً اعلام می شود.

گفتنی است، نخستین حراج سکه در سال 97 ، در بانک کارگشایی با دستور بانک مرکزی از امروز شنبه 18 فروردین از ساعتی قبل آغاز شده است.در سال جاری، حراج سکه از ساعت 15 تا 17 و در روزهای زوج برگزار می شود.

طبق اعلام بانک مرکزی قیمت سکه تمام بهار آزادی با احتساب 9 درصد مالیات برارزش افزوده حدود یک میلیون و 525 هزار تومان و قیمت نیم سکه بهار آزادی نیز 762 هزار تومان برای حراج در نظر گرفته شده است.

در 20 دقیقه آغازین حراج، سکه تمام با قیمت های یک میلیون و 775 هزار تومان تا یک میلیون و 777 هزار تومان به فروش رسید. و با گذشت یک ساعت از حراج قیمت فروش سکه تمام به یک میلیون و 783 هزار تومان و نیم سکه نیز به 860 هزار تومان رسید.

گفتنی است، از چهارم آذر ماه سال گذشته تا پایان سال حدود 440 هزار قطعه سکه در حراج های این بانک فروخته شد.

در دوره جدید حراج، سکه های نیم و تمام بهار آزادی در بسته های 50 و 100 قطعه ای فروخته خواهد شد. مبلغ سکه های خریداری شده در حراج فقط از طریق کارت های عضو شتاب قابل تسویه است، بنابراین شرکت کنندگان در حراج نمی توانند وجه نقد یا چک بانکی به برگزارکنندگان حراج بپردازند.

حراج سکه در  شعبه مرکزی بانک کارگشایی به نشانی تهران، خیابان مولوی، میدان محمدیه، پلاک 587 برگزار می شود. شرکت کنندگان در حراج الزاما باید کارت ملی همراه خود داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *