چه تصویری از دین برای جوانان ترسیم کرده‌ایم؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, معصومه ابتکار در مراسم بانوی امید که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد, اظهار کرد: جوان امروز انتظاراتی از ما دارد اما چقدر توانسته‌ایم با نسل جدید ارتباط برقرار کنیم و تصویر امروزی از حضرت فاطمه به عنوان یک انسان صبور, سخت کوش, مبارز و حق طلب ارائه دهیم چقدر برای دانش‌آموزان گفته ایم که انتخاب‌های این بانو درست بوده است و چقدر برای احترام به انتخاب آزاد دانش‌آموزان و آزادی آنها موفق بودیم.

وی افزود: چقدر توانسته‌ایم نشاط و امید را برای جوانان بازگو کنیم و نقش الهام بخشی حضرت فاطمه به عنوان یک مادر که می‌تواند جامعه خود را با آگاهی تحت تاثیر قرار دهد و نه تنها به عنوان یک الگوی معنوی بلکه در زندگی اجتماعی و سیاسی معرفی کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: چه تصویری از دین امروز برای جوانان ترسیم می‌کنیم او حق دارد بپرسد این بحث‌ها چه قدر به کار من می‌آید و درد من را دین داری شما تا چه اندازه پاسخ می‌دهد؟ بخشی از این موضوع به رفتارهای مسئولان مربوط است که از یک مادر و خانواده تا معلم و کلاس شروع می‌شود و نحوه پایبندی به دین و اخلاق مهم است.

ابتکار بیان کرد: چگونه می‌توان فاصله نسل‌ها را جبران کرد و نسل امروز را در مقوله باورها و ارزش‌های انقلاب پای کار آورد.

وی تاکید کرد: در دولت فعلی توجه به جایگاه زنان و رفع تبعیض‌ها علیه آنها بسیار جدی بوده است و مدیریت 30 درصدی زنان در دولت تدبیر و امید یک تکلیف است و امیدواریم وزارت آموزش و پرورش در این زمینه پیشگام باشد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد: در برخی نقاط کشور هنوز دختران بازمانده از تحصیل داریم که باید این عقب ماندگی‌ها جبران شود همچنین برخی دختران به دلیل فاصله مدرسه از روستا مجبور به ترک تحصیل می‌شوند و مقوله ورزش برای دختران در آموزش و پرورش باید جدی تلقی شود به ویژه در دوره ابتدایی که در مدارس به ویژه مدارس دولتی این خلاء مشاهده می‌شود.

ابتکار گفت: جریان سازمان یافته‌ای تلاش می‌کند ناامیدی را به جامعه القا کند تا بگویند هر تغییری که به سمت نشاط اتفاق می‌افتد و گروهی که بخواهند از حقوق مدنی دفاع کنند با آنها برخورد می‌شود و امکان پیشرفت نیست باید توجه داشت که این مسائل بسیار مهم است و باید برای رفع مشکلات تلاش کنیم و در رویکرد رسانه‌ای نیز اجازه ندهیم ناامیدی به جامعه تزریق شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *