صعود چهار نماینده ایران به جدول 64 نفره نهایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی به میزبانی مجارستان امروز آغاز شد.

ایران با چهار نماینده (مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر) در اسلحه سابر در این مسابقات حضور دارد.

در رقابت‌های بخش انفرادی با توجه به قوانین مسابقات نفرات اول تا شانزدهم رنکینگ به طور مستقیم به جدول 64 نفره صعود می کنند بنابراین عابدینی و پاکدامن مستقیما به جدول 64 شمشیرباز برتر راه یافتند.

اما محمد رهبری در جدول مقدماتی مقابل نمایندگان آمریکا، لهستان، رومانی، مجارستان و اکراین پیروز شد و مقابل شمشیراز اوکراینی شکست خورد و به جدول حذفی صعود کرد. در گام بعدی برای ورود به جدول 128 نفره رهبری با نتیجه 15 بر 11 شمشیرباز هنگ‌کنگ را برد و بعد از آن مقابل حریف روسی 15 بر 13 پیروز شد و جواز حضور در جدول 64 نفره نهایی را کسب کرد.

فرزاد باهر دیگر نماینده کشورمان در جدول مقدماتی مقابل حریفانی از لهستان، یونان، تونس و مجارستان پیروز و برابر شمشیربازان اسپانیا و آلمان شکست خورد و به جدول اصلی حذفی راه یافت. در گام بعدی برای ورود به جدول 128نفره باهر مقابل نماینده روسیه 15 بر 7 پیروز شد و در رقابت بعدی خود برابر ورزشکار آرژانتین 15 بر 10 به برتری رسید تا همانند سه نماینده قبلی کشورمان به جدول 64 نفره نهایی مسابقات راه یابد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *