مشکل آب آشامیدنی گیلانغرب برطرف شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فرهاد همتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به موجب وقوع زلزله در گیلانغرب آب آشامیدنی این شهرستان کدر شد اظهار داشت: این آب به هیچ وجه قابل آشامیدن نبود اما خوشبختانه در شرایط کنونی این مشکل برطرف شده است.

فرماندار گیلانغرب با بیان اینکه شهروندان می‌توانند از آب آشامیدنی شهری و بهداشتی استفاده کنند بیان کرد: پس از زلزله در اثر رانش زمین و فعل و انفعالاتی که در لایه‌های زمین رخ داد آب شرب این شهرستان کاملا گل‌آلود بود.

وی با اشاره به اینکه با استقرار سیستم‌های تصفیه اضطراری در مح‌های منابع آب و تلاش مسئولان مربوطه این موضوع اکنون تحت کنترل کامل است عنوان کرد: دلیل طولانی شدن این مشکل این بود که منابع آبی در شهرستانهای زلزله‌زده منابع زیرزمینی است با هر پس لرزه تغییر رنگ ایجاد می‌شود و باعث گل‌آلود شدن آب در لوله‌های شهری بود.

همتی از تدارک 1100 دستگاه کانکس برای زلزله‌زدگان شهری و 300 دستگاه کانکس برای روستاییان خبر داد و اظهار کرد: خدمت‌رسانی به روستا‌های آسیب‌دیده از زلزله اخیر همچنان ادامه دارد و این کانکس‌ها در اولین فرصت برای اسکان موقت در اختیار زلزله‌زدگان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *