علت برداشتن پوشش بیمه‌ای برخی داروها

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، ایرج حریرچی در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت در نمایشگاه مطبوعات درباره برداشتن پوشش‌های بیمه‌ها از برخی داروها اظهار داشت: طبق قانون، هر زمان هر داروی خارجی در کشورمان تولید داخلی شود، این اختیار به بیمه داده شده تا پوشش بیمه از آن داروی خارجی را بر دارد و از داروی ژنریک حمایت کند.

علت حذف واژه طب اسلامی

وی همچنین درباره حذف واژه طب اسلامی عنوان کرد: برای همسان‌سازی و همچنین گسترش طب ایرانی در جهان و جلوگیری از مصادر این طب این کار صورت پذیرفته است و این در حالی است که در سیاست‌های ابلاغی سلامت رهبر معظم انقلاب، نیز به هیچ عنوان از واژه طب اسلامی استفاده نشده است زیرا از این واژه سوءاستفاده بسیار صورت پذیرفته و وزارت بهداشت نیز متعاقبا براساس سندهای ملی پیس می رود.

خبرهای خوب در حوزه پرستاری

حریرچی با اشاره به اینکه طی چند ماه آینده خبرهای خوبی در حوزه پرستاری صورت می پذیرد، درباره تعرفه پرستاری نیز عنوان کرد: درباره تعرفه پرستاری نیز همکاران معاونت و سازمان پرستاری در حال پیگیری هستند.

راهکار نخست کمبود کادر پزشکی در ایران

قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش تخت بیمارستانی عنوان کرد: با این وجود هنوز دچار کمبود تخت هستیم، همچنین دچار کمبود کادر پزشکی هستیم که یکی از راهکارها جذب و پذیرش کادر پزشکی بومی است که این کار در حال انجام است.

علت واگذاری‌ها در حوزه سلامت

حریرچی درباره برخی واگذاری‌ها در حوزه سلامت ادامه داد: بسیاری از نگهداری ها و خدمات در بیمارستانها نیز با بخش خصوصی است ولی این به معنای خصوصی سازی نیست بلکه استفاده از پتانسیل نهادهای خصوصی است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *