خرید ماری‌جوآنا آسان‌تر از خرید سیگار است

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اخباری در رابطه با شیوع مصرف نوعی ماری‌جوآنا در انگلیس منتشر شده است که می‌تواند باعث بیماری‌های شدید روانی شود.

بر اساس گزارش sky news، گزارش جدید ادعا می‌کند که بحران سلامت روان ناشی از مصرف مواد مخدر فوق‌العاده قوی است که سیاست‌های دولت انگلیس در فشار روی جوانان آن را تشدید کرده است.

مطالعه، توسط داروین ولتفیس (Darvin Volteface) و بر اساس یافته‌های وی در آزمایشگاه مواد مخدر و به کمک محققان دانشگاه منچستر متروپولیتن و کالج کینگ لندن انجام شد.

یافته‌های این تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف نوعی قوی از ماده مخدر ماری‌جوآنا (مشتقات کانابیس) در خیابان‌های انگلیس به امری عادی تبدیل شده است.

در این رابطه بخوانید: سرو “دود مقدس” در کلیسای ماری‌جوآنا

این در حالی است که ارجاعات بهداشت روانی مربوط به این دارو افزایش یافته و در عین حال پیگرد قانونی پلیس برای در اختیار داشتن این ماده مخدر طی 10 سال گذشته به نصف کاهش یافته است.

به گفته محققان، دولت باید به بازار تجارت ماده مخدر ماری‌جوآنا ورود کند و با وضع قوانین محکم از ورود مواد مخدر با اثرات و عواقب جبران‌ناپذیر به بازار مقابله کند.

به گفته «استیو مور»، ورود ماری‌جوآنا به بازار غیرقانونی باعث شده است که تولیدکنندگان انگیزه‌های بیشتری برای تولید انواع مختلف این ماده مخدر داشته باشند.

وی افزود:”این در حالی است که در یک بازار تنظیم شده ما می‌توانیم طیف وسیعی از گزینه‌ها را ارائه دهیم؛ با این شیوه به بازار تولید و عرضه نظارت داشته باشیم .”

میزان قدرت تخریب کانابیس با مقادیر نسبی دو ماده شیمیایی تعیین می‌شود: THC عامل روانگردان این ماده است که درواقع با اعتیاد و عوارض جانبی مرتبط است و عامل بعدی CBD، عامل محافظتی است که در برابر اثرات آن مقاومت می‌کند.

در بیش از 50 نمونه از ماری‌جوآنای خریداری شده از سطح خیابان‌های منچستر که توسط محققان  مورد ازمایش قرار گرفته است، سطح بالای THC، حدود 15 تا 20 درصد و محتوای CBD نامنظم بوده است.

نوجوانان به پژوهشگران گفتند که خرید ماری‌جوآنا از خرید الکل و سیگار راحت‌تر است در حالی که گزارش‌ها از مراکز بهداشت و سلامت روان از افزایش قابل توجه مراجعه کاربران ماری‌جوآنا به این مراکز حکایت می‌کنند.

در این رابطه بخوانید: مصرف ماری‌جوآنا و حشیش موجب قطع عضو می‌شود

در عین حال، مسائل و مشکلات مربوط به بهداشت روانی مربوط به این ماده مخدر از جمله اضطراب و سوزش ناشی از  مصرف افراطی مواد مخدر و ابتلا به پارانویا می‌توانند غیرقابل برگشت باشند.

جودی بکت، پرستار و معتاد سابق که اکنون برای بهبود معتادان و دیگر افراد آسیب‌پذیر در ولورهمپتون کار می‌کند، گفت: اعتیاد به مواد مخدر تأثیر عمده‌ای بر زندگی او داشته است.

وی گفت: “در ابتدا همه چیز سرگرم کننده بود اما هنگامی که آن به عادت روزانه تبدیل می‌شود و شما به دنبال آن هستید مشکل آغاز می‌شود.”

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *