پیگرد قضایی عوامل خبر محبوس شدن صد نفر در تله‌کابین دیزین

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی مدبر گفت: پیست بین‌المللی اسکی دیزین هر ساله پذیرای علاقه مندان به این رشته و گردشگران خارجی است؛ تا جایی که سال گذشته 4 هزار گردشگر خارجی از این پیست بازدید کردند.

وی افزود: مجموعه اسکی دیزین در زمره بزرگترین، کامل ترین و مجهز ترین پیست اسکی ایران و جزو 40 پیست اسکی مرتفع و پهناور جهان به‌شمار می‌رود و در 6 ماه سرد سال محل مناسبی برای اسکی بازان ایرانی و خارجی است که این شرکت هر ساله و قبل از آغاز فصل اسکی برای تامین رفاه و امنیت علاقه مندان اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اظهار داشت: امسال نیز با تمهیدات صورت گرفته از سوی این شرکت و همکاری پیمانکار پیست اسکی دیزین، عملیات بازسازی دکل‌های پیست و بهسازی تله کابین‌ها با تلاش شبانه روزی کارگران پیست آغاز شده است تا برای فصل زمستان آماده خدمات رسانی به علاقه‌مندان اسکی باشد.

مدبر عنوان کرد: به همین منظور از چند هفته قبل نیز تله کابین های دیزین برای عملیات بهسازی خاموش شده و در این مقطع زمانی تله کابینی وجود نداشته و ندارد که دچار نقص فنی شود. حال چگونه می‌شود که 100 نفر در کابین‌هایی که در این پیست وجود نداشته محبوس شوند؟

مدیر عامل شرکت توسعه گفت: زمانی که چنین اخبار دروغی منتشر می‌شود، نباید انتظار داشت که علاقه‌مندان به ورزش یا گردشگران خارجی به پیست اسکی دیزین اقبال نشان بدهند. بر همین اساس مسئولان نشر اکاذیب خبر مستحق پیگرد قضایی هستند.

مدبر خاطرنشان کرد: از دستگاه قضایی رسیدگی به این موضوع را خواستار شدیم تا با پیگیری و برخورد قانونی با عاملان انتشار خبر کذب شاهد ایجاد ناامنی در تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد کردن به امنیت و منافع کشور نباشیم.

مدیر عامل شرکت توسعه در پایان گفت: مهمترین موضوع در پیست بین المللی دیزین، دریافت مجوز از سوی اداره استاندارد است. انتظار می‌رود با برطرف شدن مشکلات موجود و با دریافت مجوز اداره استاندارد، دیزین همچون سنوات گذشته در خدمت علاقه مندان به ورزش و گردشگران خارجی باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *