جزئیات گفتگوی خصوصی آیت‌الله شاهرودی با نخست وزیر عراق

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم،  آیت‌الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عراق سفر کرده‌اند، شب گذشته پس از ضیافت شام نخست وزیر عراق، با وی دیدار و گفتگو کردند.
 
آیت‌الله هاشمی شاهرودی در این دیدار، ضمن تبریک آزادسازی شهرهای موصل و تلعفر از اشغال داعش، گفت: پیروزی های پی در پی و بزرگ در عراق که با وحدت مردم عراق و حمایت علما و مراجع رقم خورد، فرصت را از دشمنان این کشور گرفت و نقشه‌‌های شوم آنان برای منطقه را خنثی کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت عراق و مبارزه با تروریسم، بر باز پس‌گیری کامل سرزمین‌های عراقی از داعش، اتحاد ملی و انسجام اسلامی ملت عراق و بازسازی این کشور تاکید کرد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن خوشآمدگویی به آیت‌الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی و قدردانی از حمایت تهران از بغداد در برابر تروریسم، وحدت مردم عراق و هماهنگی نیروهای سیاسی و رهبری مرجعیت و روحانیت را عامل پیروزی در جبهه‌های مختلف دانست.

علاوه بر دیدار و گفت‌وگوی آیت‌الله هاشمی شاهرودی با حیدر العبادی، ضیافت شام نخست وزیر عراق نیز به افتخار حضور آیت الله هاشمی شاهرودی و محسن رضایی رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در محل کاخ نخست وزیری عراق برگزار شد که در این ضیافت برخی چهره های سیاسی و مذهبی از جمله شیخ همام حمودی نائب رئیس اول پارلمان عراق، ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق، ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی، دکتر حسین شهرستانی مشاور نخست وزیر، شیخ حلیم زهیری مشاور نخست وزیر، شیخ محمدتقی مولا نماینده پارلمان، لؤی یاسری استاندار نجف و… حضور داشتند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *