آقای وزیر بهداشت!‌ دهانت را استریلیزه کن

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، رفتارهای پوپولیستی دولت روحانی صدای اصلاح‌طلبان را هم درآورده است. روز گذشته علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان، در مورد سخنان روحانی درباره کاهش متوسط سن کابینه در دولت جدید گفت که « اعلام این شعار از سوی دولت و کاهش متوسط سن دولت منطقی و معقول نیست. معقول شایسته‌سالاری است. با تمام احترام به آقای روحانی که مسئله کاهش سن کابینه را مطرح کرده اما من شایسته سالاری در انتخاب وزرا را ارجح بر مسئله سن و سال کابینه می‌دانم. عنوان این مسائل از نظر من پوپولیستی است. مشکل مردم سن مسئولان نیست بلکه مردم انتظار دارند کابینه کارآمد باشد. به نظر من آقای رئیس‌جمهور باید به کارایی، هماهنگی و انسجام دولت بیندیشد. مسئله اقتصاد و معیشت مردم با راه حل‌های سمبلیک حل نمی‌شود… جوانگرایی مهم است، اما نه در این اندازه که جوانگرایی کارآمدی دولت را تحت‌الشعاع قرار دهد. همچنین استفاده از بانوان مهم است، اما نه اینکه یک موقعیت استراتژیک در کابینه به یک بانوی تازه نفس اختصاص داده شود. باید شایسته سالاری در دولت دوازدهم حاکم شود.» حسن روحانی در نشست خبری بعد از انتخابات در مورد کاهش سن کابینه گفت که « معتقدم نه تنها در دولت، که به طور کلی سن مدیریت ما باید کاهش پیدا کند. به سازمان اداری و استخدامی دستور دادم در این زمینه کار کند تا سن مدیریت را پنج سال کاهش دهیم. » و البته کابینه‌ 96 اگر قرار باشد به نسبت سن الان کابینه پنج سال جوان شود، صرفاً یک سال جوان تر از کابینه‌ 92 خواهد بود!

تحصیلات تکمیلی یا سوداگری مالی!

یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در دفاع از کارنامه میرزاده در صفحه اول خود نوشته است: «میرزاده در چهار سال با گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه آزاد را به سودآوری رساند.» حرف این روزنامه درست است اما اهل دانشگاه و علم می‌دانند که معنای این جمله چیست و اگر یک ایرانی تحصیلکرده از این مسئله دق کند، حق دارد. این نشان می‌دهد که مدرک فروشی برای سود در این دانشگاه نهادینه شده است. اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری شأن و وزانت علمی خود را دارد. اینکه شما برای پیشگیری از ضرر و افزایش سود، تحصیلات تکمیلی را گسترش دهید یعنی میخ بر تابوت علمی کشور، یعنی لیسانسه‌هایی که مدرک دکتری دارند. چرا؟ به این دلیل که در بسیاری از شهرستان‌ها که با کاهش دانشجوی کارشناسی مواجه شدند برای تأمین هزینه، لقمه را با تحصیلات تکمیلی چرب کردند که حتی یک دانشیار در آن واحد وجود ندارد. کارشناسی ارشد به ارشد تدریس می‌کند و بعضاً اصلاً هیئت علمی وجود ندارد. این خیات بزرگ به حوزه علمی کشور در مقابل چشم وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی رقم خورد و سکوت کردند. دانشگاه را به «مرکز سودآوری» تبدیل کردند و خروارها مدرک و صدها دکتر بیرون می‌دهند که بعضی از آنان حتی روش تحقیق بلد نیستند. این یعنی پرستیژ‌سازی و دکتر شدن در قبال پول اما بدون سواد. 

  آقای وزیر بهداشت!‌ دهانت را استریلیزه کن

وزیر بهداشت که پیش از این سابقه تندی‌کردن‌ها و به‌کار بردن الفاظ نامناسب را داشته، این بار با حمله کلامی به خبرنگار روزنامه قدس عباراتی به‌کار برد که توهین به کل کارکنان این روزنامه است. او پیش از این یک بار منتقدان افزایش تعرفه پزشکان را دارای «مغز منجمد» خواند و باری دیگر فرماندار یک شهر را «بی شعور» خطاب کرد! روز گذشته و در حاشیه جلسه هیئت دولت خبرنگار روزنامه قدس از قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در خصوص افتتاح بیمارستان امام رضا (ع) 2 و حساب ملی سلامت سوالی پرسید که با واکنش عجیب وزیر مواجه شد: «روزنامه قدس یک روزنامه سیاسی شده، از پول امام رضا خرج می‌کند و سیاست‌هایش علیه امام رضا است. » آرش خلیل‌خانه، خبرنگار روزنامه قدس می‌گوید: خطاب به وزیر گفتم که ما هم یک رسانه‌ایم و بخش‌های مختلف داریم و سوالمان را می‌پرسیم؛ اما وزیر در ادامه گفت: «شما مگر مزدورید؟ هر چرتی را که به شما می‌دهند نباید بپرسید، آدم از گرسنگی بمیرد بهتر از این است که برای این روزنامه‌کار کند!»

چندی پیش هم جلسه هیئت دولت با رفتار زننده عباس آخوندی با یک خبرنگار همراه بود. متأسفانه تعداد رفتارهای نامناسب دولتمردان یازدهم آنقدر زیاد است که اشاره به همه آنها نیاز به نگارش گزارش تفصیلی دارد.  شاید عباس آخوندی استریلیزه کردن بلد نباشد اما باید از قاضی‌زاده هاشمی خواست دهانش را استریلیزه کند و بیش از این آبروی دولتمردی را نبرد 

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *