فیلم/تظاهرات ژاپنی‌ها علیه حضور ‌آمریکا در کشورشان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، هم‌زمان با اولین سالگرد قتل یک زن ژاپنی به دست یک تفنگدار آمریکایی، صدها نفر در ژاپن در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی در کشورشان تظاهرات کرده‌اند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که شنبه (9 اردیبهشت 96) در توکیو، پایتخت ژاپن برگزار شد، برچیده شدن پایگاه‌های نظامی آمریکا را از جزیرۀ اوکیناوا خواستار شدند.

این تظاهرات در سالروز قتل «رینا شیمابوکورو» برگزار شد. او در آوریل 2016 به دست یک تفنگدار آمریکایی کشته شد. این زن 20 سالۀ ژاپنی که در یک مقر هوایی آمریکا در اوکیناوا کار می‌کرد، در مسیر بازگشت به خانه‌اش بود که از سوی کنت فرنکلین شینزاتو، تفنگدار 32 ساله آمریکایی، مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید.

قتل این زن ژاپنی اعتراضات گسترده‌ای را در ژاپن به همراه داشت.

 

 

بیش از نیمی از 47 هزار نیروی نظامی آمریکایی حاضر در ژاپن در جزیرۀ اوکیناوا مستقر هستند.

انتشار گزارش‌های متعدد،دربارۀ سوء رفتار نیروهای آمریکایی در اوکیناوا به احساسات ضدآمریکایی در میان ساکنان این جزیره دامن زده است.

در سال 2013 نیز دو ملوان آمریکایی به تجاوز به یک زن در جزیرۀ اوکیناوا اعتراف کردند که اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت.

در سال 1995 سه‌نظامی آمریکایی، یک دختر 12 ساله ژاپنی را ربودند و به وی تجاوز کردند. این اقدام نظامیان آمریکایی اعتراض‌های گسترده‌ای را در پی داشت.

 در پی وقوع این جنایت واشنگتن متعهد شد تا تدابیر و مقررات سفت و سختی را برای جلوگیری از جنایات مشابه اتخاذ کند و شمار نیروهایش را در این جزیره کاهش دهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *