درگیری داخلی خونین تکفیری‌ها در غوطه شرقی / شکست یورش جدید به حومه حماه و تلفات سنگین «تحریرالشام» + نقشه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، یک منبع میدانی از آزادسازی چاه 105 در شمال میدان گازی الشاعر خبر داد که از بزرگترین‌ چاه‌های نفت در حومه شرقی حمص به شمار می‌رود که پس از چند سال از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد شد.

به‌گفته این منبع، نیروهای ارتش همچنین گردان المهجوره و الجبل الابیض در شمال فرودگاه التیفور در حومه حمص را پس از درگیری‌های شدید با داعشی‌ها آزاد کردند.

نیروهای ارتش سوریه دو روز پیش میدان و کوه استراتژیک الشاعر را آزاد کرده بودند و به‌سمت میدان جزل در شرق حمص پیشروی کردند.

خبرنگار تسنیم در حلب هم از دفع دومین حمله تروریست‌های تکفیری به‌سرکردگی باند تحریرالشام (جبهه النصره) به شهرک «المصاصنه» در حومه شمالی حماه خبر داد که در نتیجه آن ده‌ها تروریست از جمله چند سرکرده آنها کشته و یا زخمی شدند و تعدادی کامیون‌های حامل مهمات، تانک و جنگ‌افزار آنها منهدم شد.

یورش تروریست‌های النصره به شهرک المصاصنه دومین حمله طی 72 ساعت گذشته به شمار می‌رود، که جز تلفات و خسارت‌های سنگین برای این باند تکفیری به‌‌واسطه حملات موشکی موفقیت‌آمیز ارتش سوریه چیزی برای آنها به‌دنبال نداشته است.

نیروهای ارتش سوریه توانسته بودند شهرک‌های استراتژیک «حلفایا و طیبة الامام» را آزاد کنند که مهمترین دستاورد ارتش در جبهه حومه شمالی حماه طی یک سال اخیر قلمداد می‌شود.

در شرق سوریه هم ارتش سوریه توانست تپه «ابوحسن» در منطقه «المقابر» دیرالزور را آزاد و در فاصله میان فرودگاه نظامی و شهر دیرالزور پیشروی کند.

به‌گفته منابع سوری، نیروهای ارتش با پیشروی در سمت غربی منطقه المقابر به‌مسافت 400 متر، دست‌کم 30 داعشی را به هلاکت رساندند.

هدف ارتش سوریه از عملیات نظامی فعلی وصل کردن مجدد فرودگاه نظامی دیرالزور به شهر است که داعشی‌ها آن را قطع کرده‌اند.

در جبهه شرق پایتخت، درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در محله «القابون» از ساعت‌ها پیش ادامه دارد و مواضع و خطوط پشتی تروریست‌ها در معرض حملات سنگین ارتش قرار دارد، ارتش پس از آزادسازی چندین ساختمان جدید در اطراف تأسیسات برق شرق القابون مناطق تحت کنترل  خود را گسترش داده است.

خبر دیگر اینکه از صبح امروز درگیری‌ها باندهای تروریستی جبهه النصره و جیش الاسلام در حومه دمشق آغاز شده است که این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که تروریست‌های جیش الاسلام برای حمله به مقرها و انبارهای مهمات جبهه تروریستی النصره در منطقه الاشعری در عمق غوطه شرقی تلاش کردند.

درگیری داخلی تروریست‌ها در شهرک‌های «عربین، حزة و کفربطنا» در سایه متشنج شدن اوضاع شهرها و شهرک‌های تحت سیطره آنها ادامه دارد و شماری از غیرنظامیان این مناطق در جریان درگیری گروه‌های تروریستی جیش الاسلام و جبهه النصره که از حمایت باند تروریستی فیلق الرحمن برخوردار است، کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش فعالان رسانه‌ای حامی گروه‌های مسلح، تروریست‌های جبهه النصره به ستونی از خودروهای حامل تروریست‌های جیش الاسلام در اطراف شهر عربین حمله کردند که در نتیجه آن درگیری‌هایی میان دو طرف رخ داد که به کشته و زخمی شدن شماری از دو طرف از جمله عصام القاضی سرکرده نظامی فیلق الرحمن منجر شد، شماری از تروریست‌های جیش الاسلام به اسارت تروریست‌های جبهه النصره درآمدند.

خاطرنشان می‌شود غوطه شرقی سال گذشته نیز شاهد درگیری خونین گروه‌های تروریستی با یکدیگر بود که به کشته و زخمی شدن صدها تروریست منجر شده بود. به‌گفته منابع محلی، درگیری‌های امروز در پی حمله جیش الاسلام به مقرهای تحریرالشام آغاز شد، این در حالی است که علت درگیری‌ها روشن نشده است. خبرهایی نیز مطرح است مبنی بر اینکه این مسئله به محله القابون و وجود تصمیمی برای عقب‌نشینی تروریست‌ها از آن و اتهام خیانت آنها به یکدیگر مرتبط است.

بر اساس گزارش رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی، «ابویزید» یکی از سرکرده‌های میدانی در جبهه النصره به هلاکت رسید و شماری از همدستان وی زخمی شدند . این حادثه زمانی رخ داد که گروه تحت فرماندهی ابویزید برای سیطره بر مواضع تروریست‌های داعشی در منطقه الثلاجات در قلمون تلاش می‌کردند.

خبر دیگر اینکه توپخانه ارتش ترکیه،‌ شهرک «رأس العین» و روستاهای «علوک و تل علوک»‌در الحسکه در شرق سوریه را گلوله‌باران کرد که خسارت‌هایی به این منطقه وارد کرد.

این در حالی است که خبرهایی از آمادگی نیروهای ارتش ترکیه برای یورش به مناطق شمال شهر «تل ابیض»‌ در حومه شمالی الرقه حکایت می‌کند، این مناطق تحت سیطره گروه‌های دموکراتیک سوریه (کردها) است به‌طوری که یک ستون نظامی از نیروهای ترکیه وارد شهرک اقجاق قلعه در نزدیکی شهر تل‌ابیض شده و برای یورش به مناطق سوری در سایه پرواز گسترده جنگنده‌های ارتش ترکیه آماده می‌شود.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *